penze - doba bez pracovního příjmu


Časté otázky

Není moc brzo myslet na penzi?

Pokud jste dočetli až sem, znamená to, že pojmy penze, kdykoliv ji potřebujete, finanční aktiva a finanční portfolio vám nejsou cizí.

Aktivní finanční portfolio vám umožní financovat vaše životní záměry. Příjem v penzi, budoucí výdaje, bydlení, studia vašich dětí, vaše záliby. Vytvoření aktivního finančního portfolia a budování finančních aktiv znamená další příjem pro vás.

—————

Kde mám teď vzít čas myslet na penzi?

Jste mladí, až si užijete života, až vystudujete, až získáte pracovní zkušenosti, až děti vystudují, až budete mít vlastní bydlení, až zrekonstruujete dům, až, až, až … vám ukrádá čas. Čas, čas, který je vaše největší aktivum. Odkládáním důležitého na ažpak... jej lehce proinvestujete. Není za něj náhrady.

Vaše myšlenky. I na těch závisí váš příjem v penzi. To jak si zvyknete přemýšlet před každým finančním rozhodnutím. Tak jako se čistění zubů nebo maratónský běh stali součástí vašeho života. Stejně tak se stane součástí vašeho života budování příjmu v penzi.

K zajištění příjmu v penzi potřebujete čas a zaměření vaší mysli na budování finančních aktiv.

—————

Jak to máme všechno finančně zvládnout?

Chcete cestovat, pěstovat své koníčky, setkávat se s přáteli, trávit čas s rodinou? Uložit i malé částky na správné místo, znamená vyšší zhodnocení vašich peněz a více zážitků pro vás. Příklad výpočtu pro 3 finanční produkty v tomto článku

Kvalitně sestavené OFAP (osobní finanční aktivní portfolio) vám pomůže zrealizovat vaše plány s mnohem menšími náklady, než si jen dokážete pomyslet. 

—————

Jakou to má cenu, když se chystám do důchodu?

Každému 6. Evropanovi je více než 65 let. Třetina obyvatel Evropské unie v tomto věku aktivně pracuje. Na stárnutí obyvatel reagují penzijní systémy prodlužováním důchodového věku a poklesem státních starobních důchodů.

Na odchod do důchodu vám musí vzniknout nárok. Dosažením důchodového věku, který se prodlužuje každý rok o 4 měsíce. Odpracováním potřebného počtu let. Od roku 2018 to bude 35 místo dosavadních 25 let.

Tři názory:

·         „Do sedmdesáti dělal práci dlaždiče strýc a pak hned zemřel.“

·         „Už teď jako švadlena musím mít brýle a nevím, jak v prašném prostředí u šicích strojů vydržím ještě 30 let.“

·         „Netroufám si pomyslet, zda až do 70 let budu schopen konkurovat mladším kolegům.“

Vytvořte si osobní aktivní finanční portfolio a zajistěte si v penzi k důchodu další příjem.

—————

Pro odpovědi na další časté otázky

se připojte na Google + kde najdete nejaktuálnější odpovědi ve sbírce "Jak na peníze?"

—————


Dagmar Rendlová

Jsem penzijní specialistka. Zabývám se řízením osobních financí. Díky finančnímu portfoliu a řízení peněžního toku zvyšuji lidem hodnotu jejich práce bez toho, aby museli více pracovat.

Jsem autorkou systému Finanční grunt, kde pomáhám lidem objevit sílu finančního majetku, aby nemuseli řešit peníze ani v době bez pracovního příjmu.

Více o mně najdete zde